Odzyskali wyłudzone auta warte 230 tys. złotych

2017-04-05

Będzińscy stróże prawa wspólnie z policjantami z komendy wojewódzkiej w Katowicach odzyskali warte prawie 230 tys. złotych samochody. Pojazdy zostały wyłudzone firmy leasingowej przez 35-letniego będzinianina.

Mężczyzna wyłudził samochody na podstawie sfałszowanej dokumentacji finansowej. Jak się okazało samochody pozostawały do dyspozycji rodziny nieuczciwego biznesmena.

Śledczy z będzińskiego Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą zostali poinformowani przez swoich kolegów z komendy wojewódzkiej, że w jednej z firm na terenie miasta mogło dojść do nadużyć finansowych. Właściciel firmy dysponujący nieprawdziwą dokumentacją finansową miał dokonać wyłudzenia mienia od jednej z ogólnopolskich firm leasingowych. Przedmiotem leasingu okazały się dwa samochody hyundai tucson warte prawie 230 tys. złotych. Po złożonym przez współpracującego z policjantami przedstawiciela leasingodawcy zawiadomieniu o przestępstwie, stróże prawa ruszyli na poszukiwanie wyłudzonego mienia.

- przekazuje KPP w Będzinie.

Śledczym udało się odzyskać dwa auta wraz z ich dokumentacją. Dalszym losem 35-letniego przedsiębiorcy zajmie się teraz prokurator. Z uwagi na znaczną wartość mienia jakie zostało wyłudzone w przedmiotowej sprawie wszczęte zostało śledztwo.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress