Parafowano porozumienie płacowe w AM Poland

2017-04-26

Wygląda na to, że trwający od kilku miesięcy spór płacowy w  ArcelorMittal Poland dobiegł końca. Związkowcy i przedstawiciele zarządu parafowali porozumienie dotyczące wzrostu wynagrodzeń w spółce w 2017 roku. To dobry znak, choć ostateczne podpisanie dokumentu ma nastąpić do końca kwietnia. 

Porozumienie, które zostało zaparafowane zakłada m.in wzrost płac zasadniczych wszystkich pracowników AMP o 105 zł brutto, z wyrównaniem od stycznia. Dodatkowe 20 zł brutto na pracownika ma zostać przeznaczone na indywidualny wzrost wynagrodzeń.

Kolejny zapis porozumienia dotyczy wypłaty pracownikom nagrody za wkład w funkcjonowanie spółki w 2016 roku w wysokości 1000 zł. Nagroda trafi na konta pracowników w dwóch ratach po 500 zł. Pierwsza rata zostanie wypłacona wraz z wynagrodzeniem za czerwiec, a druga wraz z wynagrodzeniem za sierpień. Ponadto dokument zakłada możliwość przyznania pracownikom nagrody dodatkowej. Wypłata oraz wysokość tego świadczenia została uzależniona od wyników ekonomicznych spółki za pierwsze 10 miesięcy 2017 roku. 

-czytamy na stronie Śląsko-Dąbrowskiej Solidarności.

Na chwilę obecną nie dowiemy się czy związkowcy są zadowoleni z treści porozumienie, bowiem do  czasu ostatecznego podpisania porozumienia nie chcą oni komentować przebiegu negocjacji oraz ich wyniku.

Przypomnijmy, że negocjacje w ArcelorMittal Poland trwały od października ubiegłego roku, porozumienie płacowe zgodnie z zapisami Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy do końca roku. Sprawa ciągnęła się jednak przez kolejnych kilka miesięcy

9 marca w pikiecie przeprowadzonej przed budynkiem dyrekcji spółki wzięło udział ponad 2 tys. pracowników. Z kolei od 21 marca przedstawiciele strony społecznej przez niemal tydzień nie opuszczali siedziby dyrekcji spółki, domagając się wznowienia negocjacji i zakończenia ich podpisaniem porozumienia.

- czytamy na stronie Śląsko-Dąbrowskiej Solidarności.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress