Poszukiwany dwoma listami gończymi był ….zaskoczony

2017-04-26

23-letni mężczyzna poszukiwany dwoma listami gończymi od wielu miesięcy ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Przestępca poczuł się na tyle pewnie, że gdy podeszli do niego policjanci był wyraźnie zaskoczony. 

Policjanci nie ukrywają, że to często pojawiający się schemat: osoba świadoma faktu, że jest poszukiwana, zmieniająca często miejsca zamieszkania i podejmująca inne „ środki ostrożności”, które w jej mniemaniu mają zapobiec jej zatrzymaniu, tak naprawdę nie dopuszcza do siebie myśli, że kiedykolwiek zostanie zatrzymana.

To przeświadczenie właśnie powoduje, że w chwili kontaktu z policjantami jest bardzo zdziwiona, że to jednak do tego doszło. Tak było i tym razem. Sosnowieccy policjanci kryminalni zajmujący się poszukiwaniami, wytropili mężczyznę, za którym w październiku zeszłego roku wydano dwa listy gończe i nakaz zatrzymania w celu osadzenia w areszcie śledczym. Był poszukiwany za różne przestępstwa, między innymi za znieważenie policjanta. Od początku rozmyślnie zmieniał miejsca zamieszkania i zatrudnienia. Ostatecznie jednak, sosnowieccy policjanci ustalili miejsce, gdzie aktualnie- oczywiście nieoficjalnie, by nie pozostawiać śladów swej bytności- dorywczo zarabia pieniądze.

- informuje KMP w Sosnowcu.

Mężczyzna został zatrzymany na jednym z placów budowy, położonym w dzielnicy Zagórze w pobliżu jednej ze szkół i trafił do aresztu śledczego. 23-latek był tak zaskoczony całą sytuacją, że nie stawiał oporu i pozwolił policjantom przeprowadzić czynności.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress