Wizja mieszkańców do realizacji. Spore zmiany na Manhattanie

2017-04-21

To już kolejny przykład tego jak wiele można wypracować podczas konsultacji społecznych. Już wkrótce dąbrowskie osiedle Manhattan będzie wyglądało tak, jak chcą tego mieszkańcy.

Pierwsze ekipy budowlane pojawiły się na Manhattanie po świętach. Robotnicy będą odpowiadać za powstanie nowych parkingów, dróg oraz chodników.

Na osiedlu powstanie nowy układ komunikacyjny, nowe chodniki i miejsca parkingowe. Dodatkowo wymienione zostanie też oświetlenie oraz powstaną 2 nowe place zabaw, boisko do streetballa, 2 miejsca do gry w bule oraz placyki ze stołami do gier. Na całym osiedlu pojawią się też nowe aranżacje zieleni. Ważnym elementem inwestycji jest wymiana starej i częściowo niewydolnej kanalizacji.

– mówi Marcin Bazylak, z-ca prezydenta miasta odpowiedzialny za inwestycje

Na osiedlu powstanie aż 500 nowych miejsc postojowych, 17 z nich będzie przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych. Nowe parkingi zostaną zlokalizowane w rejonie od budynków przy ul. Piłsudskiego 32 i 34 do ul. Tysiąclecia. Koncepcja nowych miejsc postojowych powstała w oparciu o konsultacje z mieszkańcami.

Mieszkańcom szczególnie zależało na zwiększeniu liczby miejsc parkingowych, ale z zachowaniem parkowego i rekreacyjnego charakteru niektórych przestrzeni. Podkreślali też, aby zachować jak największą ilość istniejących drzew i krzewów. Istotne dla nich było też zachowanie istniejących oraz dodanie nowych ławek oraz stolików do gry w szachy, budowa nowego oświetlenia zwiększającego poczucia bezpieczeństwa po zmroku.

– opowiada Marcin Bazylak.

Dzięki zaangażowaniu i sugestiom mieszkańców Manhattanu w nową lokalizację zostanie przeniesiony plac zabaw, znajdującego się pomiędzy blokiem Piłsudskiego 34 a ul. 11 Listopada. Nowe miejsce  ma zapewnić wygodne i bezpieczne dojście piesze do placu zabaw.

Jak przekazuje dąbrowski magistrat wykonawcą robót budowlanych, o wartości prawie 13 mln złotych, jest Przedsiębiorstwo Budowy Dróg „DROGOPOL-ZW” z Katowic. Co ważne cała inwestycja będzie prowadzona równolegle z Dąbrowskimi Wodociągami, które na Manhattanie wykonają kanalizację sanitarną oraz przebudują wodociąg. Zakończenie prac zaplanowano na maj 2019r.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress