Włamywacze zatrzymani po krótkim pościgu

2017-04-06

Po krótkim pościgu w ręce policjantów wpadło dwóch włamywacz, którzy okradli jedno z mieszkań na Niwce w Sosnowcu. W trakcie zatrzymania udało się odzyskać od mężczyzn skradzione przedmioty.

Włamywacze to dwaj mieszkańcy Sosnowca. Jeden z nich to 32-letni mężczyzna został zatrzymany jako pierwszy, chwilę później mundurowi zatrzymali także jego kompana – 23-latka.

Policjanci otrzymali wiadomość, że do jednego z mieszkań w dzielnicy Niwka dokonano włamania. Wiedzieli, że sprawców było dwóch i dysponowali ich rysopisem podanym przez świadka. Natychmiast przystąpili do sprawdzenia okolicy i już po chwili napotkali mężczyznę odpowiadającego opisowi, który dodatkowo na ich widok rzucił się do ucieczki. Po krótkim pościgu został ujęty. Wytropienie i zatrzymanie drugiego okazało się kwestią kolejnych kilku chwil.

- czytamy w policyjnym komunikacie.

Starszy z zatrzymanych mężczyzn może spędzić w więzieniu nawet 15 najbliższych lat ponieważ działał w warunkach recydywy.

Jak się okazało w toku dalszych czynności, starszy z mężczyzn odbywał już w niedalekiej przeszłości karę wiezienia za włamania, więc dokonane obecnie zostało przez niego popełnione w warunkach recydywy. Dodatkowo, dzięki błyskawicznym ustaleniom poczynionym przez policjantów okazało się, że odpowiada on również za obrabowanie jednego z mieszkań przy ul. Wojska Polskiego, do którego wszedł podczas kiedy domownicy spali. Jego łupem padły wtedy dokumenty, laptop, telefony i pieniądze o łącznej wartości ponad 1600 zł.

- czytamy dalej.

Młodszy ze sprawców odpowie za kradzież z włamaniem, za którą może trafić do więzienia nawet na 10 lat, najbliższych 15 lat.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress