„Zaopiekował” się bezdomnym, a później jego emeryturą

2017-04-27

Początek tej sprawy brzmi jak przykład chęci bezinteresownego niesienia pomocy, 38-letni mieszkaniec Będzina postanowił przyjąć pod swój dach 66-letniego bezdomnego. Niestety na tym zakończyło się „dobroczynne” zachowanie mężczyzny, który okradł 66-latka, któremu początkowo zaoferował pomoc.

Fot:KPP w Będzinie

Obaj mężczyźni poznali się w noclegowni dla osób bezdomnych. 36-letni mieszkaniec Będzina zaproponował bezdomnemu 66-latkowi zamieszkanie w swoim we wrześniu 2016 roku.

 

66-latek skorzystał z oferty, w zamian zobowiązując się do finansowania swojego pobytu z otrzymywanych dotychczas świadczeń. Sytuacja diametralnie zmieniła się, gdy starszy mężczyzna otrzymał decyzję o przyznaniu emerytury. Po odbiór pieniędzy do banku wybrał się z nim 38-letni „opiekun”. Jego podopieczny długo nie nacieszył się pieniędzmi. Wypłacone w placówce bankowej prawie 1600 złotych złodziej dosłownie wyrwał z ręki pokrzywdzonemu.

- wyjaśnia podkom. Paweł Łotocki, oficer prasowy KPP w Będzinie.

38-latka, który okradł starszego mężczyznę szybko udało się zatrzymać, złodziej nie przyznał się jednak o kradzieży, utrzymując, że zabrane pieniądze miały być zapłatą za pobyt 66-latka w jego domu. Dalszym losem nieuczciwego mieszkańca Będzina zajmie się teraz prokurator i sąd. Grozi mu nawet 5 lat więzienia.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress