42 kilometry szybkiej jazdy w Rajdzie Zamkowym

2017-05-09

7. Rajd Zamkowy, czyli inauguracyjna runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska 2017 zbliża się wielkimi krokami, motoryzacyjna rywalizacja ruszy 21 maja. Zawodników, którzy zdecydują się wystartować czeka wyścig na dwóch trzykrotnie przejeżdżanych odcinkach specjalnych o łącznej długości 42 km.

Organizatorem zawodów jest Automobilklub Zamkowy, wydarzenie patronatem objął Prezydent Będzina Łukasz Komoniewski. Rywalizacja rozpocznie się o 8 rano od ceremonii startu zlokalizowanej w okolicy zamku. Następnie kierowcy ruszą na pierwszą z trzech pętli zaplanowanych przez organizatora. Każda z nich będzie się składać z dwóch odcinków specjalnych.

Pierwszym jest przebiegająca przez tereny Będzina i Dąbrowy Górniczej próba New-Tec o długości 6,64 km. Organizatorzy zadbali o to, by trasa tego odcinka była bardzo zróżnicowana – nie brakuje partii wąskich i krętych, a także szerszych i szybszych. Kierowcy będą musieli zmierzyć się z fragmentami, na których asfalt jest nierówny i podbijający, jak również partiami wytyczonymi po równych i przyczepnych drogach. Na dystansie oesu znajduje się także łącznik o nawierzchni szutrowej. Próba z pewnością będzie nowością dla zawodników, bowiem jej trasa została zmieniona w porównaniu do konfiguracji z sezonów 2015 i 2016.

Drugi z oesów – Mazda Mirai Motors – jest dłuższy i liczy 7,4 km, a rozgrywany będzie na terenie gminy Bobrowniki. Jest to zupełnie nowy odcinek, prowadzący trasami niewykorzystywanymi wcześniej w żadnej edycji Rajdu Zamkowego. Charakterystyka tej próby fragmentami przypomina znane, lubiane i bardzo wymagające oesy z Rajdu Barbórka Cieszyńska. Widowiskową ciekawostką będzie 700-metrowy fragment odcinka wiodący po twardym szutrze.

- tłumaczą organizatorzy.

Na zawodników rajdu oprócz ciekawej trasy czekać będą inne atrakcje. Tradycyjnie w ramach wydarzenia odbywa się licytacja 13. numeru startowego.

Aukcja „trzynastki” odbywa się także w tym roku, a zebrane środki jak zawsze zostaną przekazane na cele charytatywne – trafią na konto Domu Dziecka im. Dominika Savio w Sarnowie. Internetowa licytacja dostępna jest pod tym linkiem i potrwa do 15 maja.

-dodają organizatorzy.

Oczekując na kolejny Rajd Zamkowy zachęcamy do obejrzenia materiału z jego ubiegłorocznej edycji (wideo dostępne TUTAJ).

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress