Sukcesy scrabblowe gimnazjalisty z Będzina (wideo)

2017-05-10

Dominik Ulejczyk to młody będzinianin, który może pochwalić sporymi sukcesami w turniejach Scrabble. Jego przygoda z grą wymyślną przez Alfreda Butts’a zaczęła się od wizyty na szkolnym kółku scrabblowym.

Zaczęło się od tego, że w piątej klasie szkoły podstawowej podeszła do mnie koleżanka z klasy niżej i zapytała czy nie poszedłbym na takie kółko scrabblowe, które nauczycielka prowadzi i ja się zgodziłem.

-wspomina Dominik Ulejczyk.

Opiekunem koła działającego w Gimnazjum nr 1 w Będzinie jest Iwona Skubis, to właśnie ona zauważyła potencjał drzemiący w Dominiku.

Ona kupiła te Scrabble za swoich pieniędzy, opiekuje się nami, jeździ z nami na wszystkie turnieje, jest bardzo fajną nauczycielką.

- mówi Dominik.

Jeździ z nim cały czas na turnieje, my też się z tego cieszymy ponieważ my nie moglibyśmy mu tyle czasu poświecić na to.

-dodaje mama Dominika.

Na pierwszy turniej scrabblowy Dominik pojechał w 2014 roku, nikt wtedy niepodziewań się jeszcze że ta gra stanie się dla Dominia pasją.

Z początku jak syn chodził to było takie zainteresowanie, a później jak zaczął jeździć i odnosić sukcesu to zaczęliśmy się bardzo cieszyć z tego.

- komentuje Katarzyna Ulejczyk, mama Dominika.

Na swoim koncie Dominik ma już sporo sukcesów, kolekcja dyplomów i pucharów wciąż rośnie. Młody zawodnik najbardziej cieszy się ze swojego ostatniego zwycięstwa w Warszawie gdzie wśród gimnazjalistów nie miał sobie równych, a w klasyfikacji generalnej wyprzedzili go tylko tegoroczni maturzyści.

Rodzice Dominika cieszą się z sukcesów syna i tego jak pomimo choroby rozwijał swoje zamiłowanie do Scrabbli.

Syn się zmagał z taką chorobą, która się nazywa młodzieńcza skolioza idiopatyczna, miał operacje, dużo przeszedł i tak jak mówię, nie będzie mógł pracować fizycznie dlatego myślę, że fajne jest to, że się zajął tymi Scrabblami i myślę, że będzie mógł się tym zająć w przyszłości.

- ocenia mama Dominika.

Dominik równie poważnie myśli o scrabblach, w przyszłości chciały zostać sędzią Polskiej Federacji Scrabble.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress