Blisko 500 nowych miejsc pracy w Dąbrowie Górniczej

2017-05-31

NGK Ceramics oficjalnie otworzył swój zakład w Tucznawie. To świetna wiadomość dla osób poszukujących zatrudnienia, ponieważ przy produkcji samochodowych filtrów cząstek stałych pracę znajdzie 470 osób.


NGK Ceramics jest pierwszą firma, która zdecydowała się ulokować produkcję na terenie inwestycyjnym w Tucznawie.

Otwarcie pierwszego zakładu w Tucznawie to ważne wydarzenie nie tylko dla Dąbrowy Górniczej, ale też całego regionu i branży automotive. Tym bardziej, że przedstawiciele NGK potwierdzili, że jeszcze w tym roku planują rozpocząć budowę drugiej, bliźniaczej hali, dzięki czemu w całym zakładzie powstanie łącznie niemal tysiąc nowych miejsc pracy. Zapowiedź kolejnej inwestycji NGK to również potwierdzenie dobrej współpracy miasta z inwestorami, która zważywszy na ogromne zainteresowanie naszymi terenami z pewnością niebawem przełoży się na kolejne inwestycje.

– podkreśla Zbigniew Podraza, prezydent miasta.

Przedsiębiorstwo, które ulokował się w Tucznawie wytwarza nowoczesne filtry cząstek stałych, zrobione z węglika krzemu, stosowane w samochodowych układach wydechowych. Na dąbrowskich terenach firma działa już od lutego, a w miniony wtorek odbyło się uroczyste otwarcie zakładu.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress