Dzień z Ratownikiem WOPR w Nemo

2017-05-18

Każdego roku w Polsce tonie kilkaset osób, a głównymi przyczynami utonięć są korzystanie z niestrzeżonych kąpielisk, brawura i alkohol. Nie trzeba zatem nikogo przekonywać jak ważna jest praktyczna wiedza z zakresu zachowania się na obszarach wodnych i udzielania pierwszej pomocy. Taką wiedzę będą mogli nabyć wszyscy, którzy 21 maja odwiedzą Nemo – Świat Rozrywki. Wszystko w ramach Dnia z Ratownikiem WOPR.

Przedstawiciele Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego zaprezentują sprzęt medyczny stosowany na akwenach, przeprowadzą trening resuscytacji na fantomach i specjalistycznych manekinach oraz wygłoszą wiele interesujących prelekcji.

WOPR-owcy rozpoczną od przedstawienia przepisów dotyczących zachowania się na obszarach wodnych oraz zwyczajów jakie powinniśmy sobie wyrobić, by bezpiecznie z nich korzystać. Wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w praktycznych ćwiczeniach resuscytacji i pierwszej pomocy.

 Wyrobienie w sobie niezbędnych nawyków podczas wypoczynku na obszarach wodnych to podstawa. Podstawy z kolei muszą być poparte umiejętnością radzenia sobie i ratowania życia w niebezpiecznych sytuacjach. I wreszcie przestrzegamy przed nadmierną brawurą!

– mówi Krzysztof Broda z Nemo – Świat Rozrywki.

Wszyscy, którzy w najbliższą niedzielę odwiedzą Nemo zobaczą także jak przeprowadzane są akcje ratownicze oraz jaki sprzęt jest w nich używany.

Przed nami rozpoczęcie sezonu. W związku z tym zachęcamy do korzystania z miejsc, które są pod stałą opieką wykwalifikowanych ratowników. Unikajmy miejsc niestrzeżonych i pamiętajmy, że życie mamy jedno!

– mówi Marek Jaromin, rzecznik prasowy Nemo – Świat Rozrywki.

Dodatkowo dla najmłodszych przygotowano wyścigi pływackie, quizy z nagrodami, a także możliwość zdania egzaminu na kartę pływacką.

Karta pływacka przede wszystkim poświadcza podstawową umiejętność pływania. To poświadczenie jest niezbędne przy zapisie na kursy żeglarskie, motorowodne, a także często jest potrzebne przy uczestnictwie w imprezach organizowanych na wodzie, czy też rejsach. Z pewnością warto ją mieć!

– dodaje Krzysztof Broda z Nemo – Świat Rozrywki.

Wszyscy zainteresowani będą mogli także spróbować swoich sił w nurkowaniu z akwalungiem.

Dzień z Ratownikiem WOPR

Nemo – Świat Rozrywki

Niedziela 21 maja 2017

11:00 – 16:00

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress