Festiwal Mody i Sztuki (wideo)

2017-05-26

Piękne modelki i wyjątkowe kolekcje odzieży stworzone przez utalentowanych młodych projektantów z Dąbrowy Górniczej mogliśmy obejrzeć podczas drugiej edycji Festiwalu Mody i Sztuki, który odbył się w Pałacu Kultury Zagłębia.

Od samego rana pracowała cała ekipa, żeby to logistycznie dograć i rozwiązać. Był to zarówno udział naszych uczennic z kierunku fryzjerskiego jak i nauczycieli z kierunku logistycznego, którzy tak to powiązali ze sobą, żeby było to spójne i aby efekt końcowy był jak najlepszy.

- tłumaczy Małgorzata Skutnik, nauczyciel przedmiotów zawodowych branży odzieżowej.

Pomysłodawcą i współorganizatorem festiwalu jest Zespół Szkół Ekonomicznych w Dąbrowie Górniczej. To właśnie jego uczniowie postanowili pokazać owoce swojej pracy większej widowni. Jako pierwsza swoją kolekcję zaprezentowała Afrodyta Ablewska.

Kolejny z młodych projektantów, Daniel Solipiwko postawił w słoje kolekcji na odcienie bieli i turkusu połączony z błyszczącymi cekinami.

W kolekcji Angeliki Domańskiej królowały niezwykle kobiece falbanki. Młoda projektanta postawiła postawiła również na dosyć nietypowy kolor.

Z kolei Natalia Dudek tworząc swoją kolekcję zainspirowała się Lazurowym Wybrzeżem.

Poza pokazami projektantów-amatorów, w ramach festiwalu mieliśmy okazję zobaczenia kolekcji Kamila Sobczyka. Na wybiegu zaprezentowały się również modeli w projektach Tymoteusza Mierzwy.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress