Pobili… nie wiedzą dlaczego

2017-05-24

Już wkrótce przed obliczem sądu staną dwaj mieszkańcy Będzina, którzy na ulicy dotkliwie pobili innego mieszkańca miasta. Mężczyźni składając wyjaśnienia policji nie potrafili podać powodu swojego agresywnego zachowania.

Fot: KPP w Będzinie

Niewiadomych w tej sprawie jest więcej, poza motywami działania sprawców nie do końca znany jest śledczym przebieg zdarzeń poprzedzających przestępstwo.

 Wiadomo, że 28-letni mieszkaniec miasta wraz ze swoim 21-letnim znajomym byli podobnie jak ich przyszła ofiara klientami jednego z barów w dzielnicy Grodziec. Nie wiadomo co spowodowało wybuch agresji wobec 43-latka. Według mężczyzny powodem mógł być odnaleziony przez niego telefon. Napastnicy stwierdzili tylko, że w trakcie pobytu w barze pokrzywdzony sam „szukał zaczepki”.

- czytamy w policyjnym komunikacie.

Szarpanina, po której 43-latek próbował ratować się ucieczką rozpoczęła się jeszcze w pobliżu baru. Ofierze nie udało się jednak daleko uciec. Przy ulicy ZBOWID-u oprawcy dopadli go i dotkliwie pobili.

Wezwani na interwencję będzińscy policjanci zatrzymali na miejscu 28-latka, w ciele którego znajdowało się prawie 3 promile alkoholu. Jego kompanowi udało się uciec. Młodszy z mężczyzn przed stróżami prawa ukrywał się jednak tylko przez dobę.

- czytamy dalej.

Dalszym losem obu mężczyzn zajmie się teraz sąd i prokurator „za kratki” mogą oni trafić teraz nawet na 3 lata.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress