Powstanie sosnowieckie „City” – biurowiec w planach Grupy Zasada

2017-05-31

Spółka Argentum Invest wchodząca w skład krakowskiej Grupy Zasada kupiła atrakcyjną działkę przy salonie Mercedes-Benz oraz trasie S86 w Sosnowcu. Teren kosztował ponad 4 miliony złotych.

Fot: UM w Sosnowcu

Krakowska firma za 4,3 mln złotych stała się właścicielem 3,5 hektarowej działki po byłym hotelu Aria, zlikwidowanym przez grupę Orbis w 2012 roku.

To co powitanie na zakupionym terenie jak zapowiada nowy właściciel zmieni oblicze stolicy Zagłębia. W pierwszym etapie inwestycji powstanie lakiernia dla pobliskiego salonu Mercedesa, który dzierżawi od Grupy Zasada działkę. Inwestor planuje również budowę wieżowca wysokiej klasy, oferującego przestrzeń biurową dla biznesu, ale również być może hotelową.

Taki biurowiec to coś, co tak naprawdę powinno być w nowoczesnym mieście. Niewykluczone, że jego działalność będzie połączona również z działalnością hotelarską.

- mówi Prezydent Sosnowca.

Planowana budowa i działalność jaką planuj inwestor to milowy krok wizerunkowy stolicy Zagłębia Dąbrowskiego,

 To szansa dla dziesiątek uzdolnionych absolwentów i profesjonalistów, którzy będą mogli znaleźć pracę w sektorze usług biznesowych oraz nowoczesnych technologii. Przedstawiciele tych sektorów to potencjalni, przyszli najemcy wieżowca.

- ocenia magistrat.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress