Przegląd Artystyczny Osób Niepełnosprawnych (wideo)

2017-05-31

Występem zespołu integracyjnego Tolerancja działającego przy Warsztatach Terapii Zajęciowej Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Świętochłowicach rozpoczął się V Przegląd Artystyczny Osób Niepełnosprawnych „ZJEDNOCZENI W  RÓŻNORODNOŚCI”.

Myślę przede wszystkim, że dla nich to taka znakomita forma pokazania się przed innymi osobami, forma też integracji, pokazanie, że osoby niepełnosprawne są w pełni akceptowane, że potrafią funkcjonować w naszym społeczeństwie tak jak my wszyscy.

-ocenia Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Początki przeglądu były skromne, jego pierwsze edycje odbywały się w placówce Warsztatów Terapii Zajęciowej w Sosnowcu, jednak z roku na rok impreza rozrastała się.

Zainteresowanie jakie ma miejsce tą imprezą jest bardzo duże, instytucje z przyjemnością przyjeżdżają do nas na przegląd dlatego postanowiliśmy razem z Urzędem Miasta Sosnowiec zrobić tą imprezę na większą skalę.

 - wyjaśnia Edyta Brzozowska, Warsztaty Terapii Zajęciowej Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Sosnowcu.

W ramach tej inicjatywy wyłonione zostają osoby szczególnie utalentowane, które mogą liczyć na wsparcie i pomoc w dalszym rozwoju. Wszystkie występy oceniają jurorzy.

Wrażenia są cudowne, występy są cudowne, wszyscy są bardzo dobrze przygotowania, nie ma stresu, piękna choreografia i duża różnorodność.

- komentuje Paulina Adamus, naczelnik Wydziału Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi w UM w Sosnowcu, juror.

Dzięki takim eventom osoby niepełnosprawne pokonują własne bariery, słabości, walczą z izolacją społeczna i pokazują, że inny nie znaczy gorszy.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress