Smerfy przyjadą na Tydzień Dziecka w Sosnowcu

2017-05-24

W Sosnowcu Dzień Dziecka trwa cały tydzień. Zapraszamy już od 26 maja na Górkę Środulską. To będzie 7 dni niezapomnianej zabawy, a wszystko z myślą o najmłodszych mieszkańcach miasta.

 

Każdego dnia na naszych milusińskich będą czekały bajki na wielkim telebimie, dmuchana zjeżdżalnia, bramka celnościowa i animacje. To jednak dopiero początek.

  To już tradycja, że w Sosnowcu świętujemy Tydzień Dziecka. Dla najmłodszych przygotowaliśmy wiele atrakcji, ale myślę, że także ci nieco starsi znajdą coś dla siebie.

- mówi prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński.

Zaczynamy już 26 maja, w Dzień Matki. Specjalnie dla naszych Mam będziemy mieli zawody, w których wykażą… się Tatusiowie wraz z pociechami. Będzie dużo śmiechu, bo i konkurencje będą niestandardowe.

 Jednym z zadań będzie konkurs przeszywania guzików, wygra ten tata, który to zrobi lepiej i równiej. Myślę, że trudną konkurencją będzie konkurs czesania córek,  żon i matek. Tu w dużej mierze będzie liczyła się inwencja.

- wyjaśnia Michał Mercik, naczelnik Wydziału Promocji Miasta.

Sobota to Dzień Miejskich Superbohaterów – jak rozpracowuje się przestępców? Jak trenowane są psy policyjne? Czy ciężko ugasić pożar? Jak sprawdza się rury od środka i jak zachowuje się samochód w trakcie wypadku? Tego wszystkiego dowiecie się odwiedzając Górkę Środulską. Tego dnia będziemy również wspierali chorą Gabrysię.

Finał imprezy tradycyjnie odbędzie się w niedzielę będzie bardzo smerfna – zapraszamy Was do dmuchanej niebieskiej wioski, a na scenie wystąpią niezapomniane Fasolki. Dla naszych milusińskich będą także bańki mydlane, wata cukrowa, dmuchane urządzenia, trampolina i duża kolejka.

Z kolei poniedziałek, wtorek i środa to kolejne atrakcje, a już w czwartek wielki finał. Na scenie wystąpią rozśpiewane i roztańczone przedszkola.

Szczegóły na stronie internetowej www.tydziendziecka.pl

Informację nadesłał Rafał Łysy, Rzecznik Prasowy UM w Sosnowcu.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress