Turniej w układaniu kostki Rubika (wideo)

2017-05-30

Około 110 zawodników wzięło udział w dwudniowym turnieju w układaniu kostki Rubika objętym honorowym patronatem Prezydenta Będzina Łukasza Komoniewskiego.

Jest to turniej ogólnopolski z gośćmi z zagranicy z Czech i Litwy. Z Litwy mamy delegata, który czuwa nad procedurami, które mamy w organizacji.

- mówi Piotr Trząski, organizator turnieju.

Speedcubing, czyli układanie kostki Rubika na czas w naszym kraju rozwija się w zadziwiająco szybkim tempie. Miłośników tej dyscypliny stale przybywa.

Chodzi o to aby zawodnik nie miał wcześniej styczności z tym jak wygląda kostka, żeby czas jaki ma na obejrzenie tej kostki zanim zacznie ją układać był odpowiedni. Następnie sędzia musi potwierdzić czy kostka została faktycznie ułożona i odnotować czas.

- komentuje Przemysław Piątek, sędzia.

Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali sędziowie, których zadaniem było dopilnowanie aby cały proces ułożenia kostki ze ściśle określoną procedurą.

Na będzińskim turnieju nie zabrakło utytułowanych speedcuberów liczących się na arenie międzynarodowej. Zorganizowany w naszym mieście turniej  odbył się w ramach całorocznego projektu Śląskiej Ligi Speedcubingu, który gości w największych miastach woj. śląskiego.


Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress