Utrudnienia w centrum Sosnowca

2017-05-30

Ruszył kolejny etap przebudowy ul. 3 Maja w Sosnowcu. Wykonawca prac zamknął dziś dla ruchu prawy pas jezdni w kierunku centrum od ul. Skautów do tzw. Ślimaka. Jak informuje magistrat kierowcy muszą przygotować się na utrudnienia przy wjeździe na estakadę czyli popularny „ślimak”.

Największe uciążliwości związane z prowadzonymi pracami odczujemy w związku z wyłączeniem możliwości wjazdu na estakadę z ulicy 3 maja (kierunek ze Środuli) w kierunku ulicy Orlej. Kierowcy jadący w kierunku Pogoni będą musieli objechać przystanek tramwajowy pod estakadą i dopiero wjechać na wiadukt.

Zamiast dotychczasowego skrętu w prawo kierowca będzie musiał na światłach pojechać prosto, na kolejnych światłach zawrócić i na następnych pojechać w lewo w kierunku estakady.

-tłumaczy Wojciech Guzik, naczelnik Wydziału Organizacji Zarządzania Drogami i Ruchem Drogowym.

Przejazd ul. 3 Maja w kierunku Środuli pod wiaduktem w ciągu ulic Narutowicza i Staszica, również będzie niemożliwy ponieważ pod samym wiaduktem drogowcy od razu zmodernizują oba pasy.

Na czas remontu ruch będzie kierowany z ulicy 3 Maja na wiadukt w ciągu ul Narutowicza oraz Staszica i dalej z powrotem zjazdem na ul. 3 Maja. Podobne rozwiązanie zastosowane jest w stronę centrum miasta.

-wyjaśnia magistrat.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress