W Samo Serce” – prezydent Sosnowca w ringu

2017-05-05

To będzie wyjątkowa gala boksu. 2 czerwca na ringu w Bytomiu podczas Gali „W Samo Serce” zaprezentują się nie tylko zawodowcy, ale także znani dziennikarze, samorządowcy i aktorzy. Wśród nich nie może zabraknąć Arkadiusza Chęcińskiego, prezydenta Sosnowca. Wszystko to po to, aby wesprzeć cele charytatywne. Jednym z nich jest zebranie środków na leczenie 17-letniej Patrycji Malinowskiej.

W całym przedsięwzięciu chodzi o pomoc i zebranie jak największej kwoty, która pomoże w leczeniu Patrycji, która ucierpiała w koszmarnym wypadku na gokarcie. Straciła włosy i musiała przejść skomplikowaną transplantację. Obecnie jej stan jest zadowalający, Patrycja jest już po pierwszym udanym przeszczepie, ale czeka ją długi powrót do zdrowia. Rana głowy nie jest jeszcze do końca wygojona. Patrycję czeka długa i trudna rehabilitacja. Każda złotówka się liczy.

– podkreśla prezydent Sosnowca.

Podczas gali prezydent Sosnowca zmierzy się z piotrem Zawadzkim, aktorem Teatru Zagłębia. W innych pojedynkach rękawice skrzyżują wiceprezydent Bytomia Andrzej Panek i niepokonany mistrz Damian Jonak. Ponadto zobaczymy walki m.in.: aktora Wojciecha Zielińskigo, dziennikarza Marka Durmały, czy detektywa Damiana Petrowa z serialu „Zdrady”

Tego wieczoru odbędą się też aukcje różnorodnych przedmiotów w celu zabrania jak największej ilości pieniędzy na cele charytatywne. – Jeszcze raz bardzo proszę o pomoc w wsparciu naszego celu. W zamian obiecuje dać z siebie wszystko na nie tylko na treningach ale i w ringu – dodaje prezydent Chęciński.

Gala „W Samo Serce” odwołuje się do tradycji walk „białych kołnierzyków”, czyli ludzi, którzy – przynajmniej w teorii – na co dzień mają tyle wspólnego ze sportem co krzesło z krzesłem elektrycznym:-) Wspólny mianownik jednak istnieje!

Idea zrodziła się w Gleason’s Gym w Nowym Jorku, czyli w słynnej brooklińskiej szkole boksu, znanej z takich podopiecznych jak Muhammad Ali i Mike Tyson….

W 1988 prawnik Richard Novak i i Doktor Literatury Angielskiej David Lawrence stanęli naprzeciw siebie w ringu. Po walce dwóch dżentelmenów postanowiło pójść na kolacje, by uczcić fuzję między światem korporacji, a pięknem boksu.

Ale nie trzeba szukać przykładów za oceanem….Rok temu Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak rzucił rękawice – Dariuszowi „Tigerowi” Michalczewskiemu….I choć przegrał na ringu, to wygrali wszyscy….przede wszystkim – stowarzyszenie „Nasze Serce”, które dodało ponad 100 tysięcy złotych!

Źródło: UM w Sosnowcu

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress