Zmiany w Parku Sieleckim i na Stawikach (wideo)

2017-05-09

W Parku Sieleckim w Sosnowcu powstaje właśnie pierwszy w mieście tor dla rolkarzy. Będzie to pętla o długości 1.5 km, która zostanie otwarta tuż przed Dniami Sosnowca.

Zadbaliśmy o to aby ta trasa była wystarczająco szeroka, aby dwie osoby mogły równolegle jechać.

- mówi Rafał Łysy, rzecznik prasowy UM w Sosnowcu.

To nie koniec zmian w nowej części parku. W planach przewidziane zostały strefy chilloutu i punkty gastronomii.

Będą specjalne betonowe leżaki z elementami drewnianymi dlatego każdy kto pojeździ będzie mógł troszeczkę odpocząć albo na leżakach, albo na ławkach przystosowanych do potrzeb rowerzystów.

-wyjaśnia Rafał Łysy.

Duże zmiany szykują się również na Stawikach.

Ułożymy wokół Stawików 2 km trasy rowerowej z czerwonego asfaltu, obok ułożymy nowy asfalt, który będzie służył np. osobom spędzającym tam czas razem z dziećmi.

- tłumaczy rzecznik UM w Sosnowcu.

Dodatkowo w alejce pomiędzy Stadionem Ludowym a Stawikami zostanie ułożonych 200 metrów bieżni do ćwiczeń szybkościowych dla biegaczy.

Zadbamy również o to aby wokół pojawiła się nowa infrastruktura w postaci ławek, będą też takie specjalne ławki z miejscem do tego aby przebrać swoją pociechę – to są te miejskie inwestycje, które lada chwila ruszą. Ważnym aspektem będą również zmiany, które będzie prowadził Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

- wymienia Rafał Łysy.

MOSIR przeprowadzi modernizacja plaży. Kolejną miejską inwestycją będzie nowa kładka dla pieszych przez Brynicę. Dzięki wszystkim pracom Stawiki zyskają zupełnie nowe oblicze.

Dużą metamorfozę przechodzi też Wake Zone Stawiki. Po zakończeniu wszystkich prac na miłośników sportów wodnych będzie czekał największy w Polsce, pięciopunktowy wyciąg o długości liny 750 metrów dla fanów narciarstwa wodnego oraz wakeboardzistów.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress