10 i 12 lat więzienia za śmierć Szymona z Będzina. 2-latek konał w męczarniach

2017-06-01

Tą sprawą 7 lat temu żyła cała Polska. Ciało dwuletniego chłopca została znalezione w cieszyńskim stawie, przez dwa lata tożsamość dziecka nie była znana. W 2012 roku nastąpił przełom, a wraz z nim rozpoczęła się walka o ukaranie winnych śmierci Szymona z Będzina.

Katami dwulatka okazali się jego rodzice. Chłopiec zmarł w lutym 2010 roku w wyniku obrażeń po silnym uderzeniu w brzuch przez ojca. Matka nie udzieliła dziecku żadnej pomocy.

Dziś zapadł kolejny wyrok w tej sprawie. Katowicki Sąd Okręgowy skazał na 12 lat więzienia Jarosława R. Karę 10 lat pozbawienia wolności otrzymała matka zmarłego dwulatka Barbara. Ch. Odczytując wyrok sędzia stwierdził, że śmierć Szymona była zabójstwem z zamiarem ewentualnym

Tym samym sędzia przychylił się do oceny prokuratury, która kwalifikowała śmierć dwulatka własnie jako zabójstwo z zamiarem ewentualnym.

Z wyrokiem nie zgadzają się obrońcy oskarżonych i zapowiadają apelację. Z uwagi na wysokość wymierzonej kary apelacji nie wyklucza także prokuratura.

Przypomnijmy, że rodzice oskarżeni o śmierć Szymona po raz pierwszy zasiedli na ławie oskarżonych w 2015 roku. Wówczas Jarosław R. otrzymał karę 10 lat pozbawienia wolności, a Barbara Ch. została skazana na 5 lat. Dodatkowo para została uznana za winnych wyłudzenia świadczeń socjalnych.

Wyrok ten zaskarżony został zarówno przez prokuraturę jak i obrońców. Pod koniec roku 2015 Sąd Apelacyjny uchylił go i nakazał powtórne przeprowadzenie procesu.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress