Szosowa rywalizacja w Psarach (wideo)

2017-06-20

Miłośnicy wyścigów rowerowych ponownie spotkali się w Psarach podczas szosowego wyścigu Bike Atelier Road o Puchar Wójta Gminy Psary.

Prekursorem tego wyścigu był Zbigniew Stanik, który jest mieszkańcem Gminy Psary. To on wpadł na taki pomysł 13 lat temu, zrobił pierwsze kilka wyścigów, my kontynuujemy tylko jego dzieło.

- mówi Dariusz Leśniewski organizator wyścigu Bike Atelier Road.

Na starcie stanęli zarówno amatorzy, jak i kolarze z licencją. Tegoroczny wyścig przyciągnął rekordową liczbę uczestników.

Dzisiaj wygląda na to, że bijemy frekwencji jeśli chodzi o szosę, prawie 300 zawodników dzisiaj mamy na starcie. Chyba niedługo Psary staną się szosową stolicą Polski.

- wyjaśnia Anna Bara z Bike Atelier .

Wyścig kolarski o Puchar Wójta Gminy Psary na stałe wpisał się do kolarskiego kalendarza. Trasy znajdujące się na terenie gminy są cenione wśród cyklistów.

Teren naszej gminy doskonale nadaje się do jazdy na rowerze, jest bardzo urozmaicony, mamy tutaj i podjazdy i fajne płaskie tereny z dłuższa trasą. Myślę, że każdy jest w stanie zaleźć coś interesującego. 

-komentuje Tomasz Sadłoń, wójt gminy Psary.

Zawodnicy startujący w Kategorii Hobby mieli do pokonania pętle o długości ponad 20 km, natomiast rowerzyści ścigający się w Kategorii Pro musieli zmierzyć się z trasą o długości 90 km. W ramach imprezy tradycyjnie odbyły się również wyścigi dzieci.

Wyścig szosowy był pierwszym w tym roku kolarskim wydarzeniem jakie zawita do Psar. Już w sierpniu na terenie gminy po raz trzeci odbędzie się maraton MTB.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress