Bezpieczne wakacje

2017-06-29

W ramach akcji Bezpieczne Wakacje 2017 organizowanej przez MEN 20 czerwca w Przedszkolu nr 6 gościł ratownik WOPR z Dąbrowy Górniczej Kacper Kaproń.

Ratownik WOPR przedstawił przedszkolakom wszystkie kwestie związane z bezpiecznym wypoczynkiem nad wodą – nad morzem oraz nad jeziorem.

Dzieci poznały zasady bezpiecznej kąpieli, dowiedziały się, że wolno się kąpać tylko w miejscach strzeżonych i to pod opieką dorosłej osoby oraz jak zachować się w przypadku zagubienia na kąpielisku lub na plaży.

Ratownik również omówił z dziećmi podstawowe metody udzielania oraz wzywania pomocy (dzieci utrwaliły numery alarmowe), zademonstrował podstawowy sprzęt ratowniczy, jakim posługują się ratownicy wodni i sposoby jego wykorzystania.

Rozpoczęły się wakacje. Zależy nam, aby każde dziecko spędziło je bezpiecznie oraz żeby dzieci wykształciły u siebie nawyki potrzebne podczas pobytu nad morzem, jeziorem, w górach, w lesie oraz podczas jazdy samochodem czy autokarem czy przestrzegania zasad ruchu pieszego.

- mówi Dorota Mitręga, dyrektor przedszkola nr 6.

Dąbrowskie przedszkole należy do ogólnopolskiej sieci Bezpiecznych Przedszkoli więc problematyka bezpieczeństwa jest już bardzo dobrze znana przedszkolakom.

Myślę, że informacje, które zostały im przekazywane przez ratownika WOPR, funkcjonariuszy Policji Miejskiej, strażaków będą solidnie wykorzystane przez naszych milusińskich.

- podsumowuje Dorota Mitręga.

Źródło: UM w Dąbrowie Górniczej.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress