Chroń swój rower (wideo)

2017-06-29

Komenda Powiatowa Policji w Będzinie kontynuuje akcję „Grawer – oznakuj swoją własność”. Mieszkańcy mogli bezpłatnie zarejestrować swoje rowery i inne niewielkie przedmioty, takie jak elektronarzędzia czy sprzęt ogrodowy, przy ulicy Barlickiego 16 w Będzinie. Inicjatywa ma na celu zabezpieczenie sprzętu przed kradzieżą i ułatwienie odzyskania go w przypadku zaginięcia.

Na przedmioty codziennego użytku, takie jak rowery, elektornarzędzia, wiertarki, spawarki, szlifierki, podkaszarki, piły spalinowe, piły elektryczne, nanosimy numer, który ubogaca ten przedmiot w jakąś cechę identyfikacyjną.

- mówi st. sierż. Tomasz Mogielski z Komendy Powiatowej Policji w Będzinie.

Grawer wykonany jest na powierzchni sprzętu, co utrudnia złodziejowi usunięcie oznakowania. Ponadto, dzięki unikatowemu numerowi identyfikacyjnemu i wpisie w rejestrze, policja może dużo szybciej ustalić właściciela skradzionego lub zagubionego przedmiotu.

Znakowanie przedmiotów jest bezpłatne, wymagane jest jedynie posiadanie dokumentu potwierdzającego tożsamość, a w przypadku osób niepełnoletnich obecność rodzica lub opiekuna. Jak informuje st. sierż. Tomasz Mogielski, akcja będzie kontynuowana, a w przyszłości zainteresowani będą także mogli uzyskać grawer na komisariacie.

Jak udało nam się ustalić dodatkowe akcje grawerowania odbędą się także na ogródkach działkowych, gdzie zainteresowani będą mogli zabezpieczyć także swoje narzędzia, elektronarzędzia i sprzęty ogrodowe.

Autor: Mateusz Pniewski

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress