Czy w Sosnowcu ostrzelano autobusy?

2017-06-14

Nic nie wskazuje na to, że uszkodzone w poniedziałek autobusy linii 106 i 811 jadące ulicą 3 Maja od centrum Sosnowca w kierunku Zagórza stały ostrzelane. W pojazdach uszkodzone zostały dwie szyby, dodatkowo w jednym autobusie w trakcie zdarzenia spadającym odłamkiem szkła został jeden z pasażerów.

Do zdarzenia doszło tuż po godzinie 14.00. Dyżurny sosnowieckiej komendy otrzymał wówczas zgłoszenie, że na ul. 3 Maja, na wysokości wejścia do Parku Sieleckiego doszło do uszkodzenia szyb w dwóch miejskich autobusach-linii 106 i 811. Ze zgłoszenia wynikało, że mogło dojść do ostrzelania pojazdów.

W autobusie linii 106 uszkodzona została mała, przesuwna górna szyba a żaden z pasażerów nie doznał obrażeń, natomiast w autobusie linii 811 odłamek szkła pochodzący z uszkodzonej, dużej szyby skaleczył jednego z pasażerów. Policjanci przybyli na miejsce przeprowadzili szereg czynności na miejscu zdarzenia, w tym bardzo dokładne oględziny uszkodzonych pojazdów.

- przekazuje KMP w Sosnowcu.

Podczas prowadzonych czynności policjanci nie odnaleźli śladów, które mogły by wskazywać na to, że doszło do ostrzelania autobusów z broni ostrej czy też pneumatycznej.

Zabezpieczono natomiast ślady, które mogą wskazywać, że szyby zostały uszkodzone w wyniku uderzenia kamieniami. Przed policjantami stoi więc teraz zadanie ustalenia, czy było to zamierzone działanie w celu zniszczenia mienia, czy też doszło do nieszczęśliwego wypadku.

-dodaje KMP w Sosnowcu.

[main_img]

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress