Egzotarium na miarę XXI wieku (wideo)

2017-06-02

O konieczności  modernizacji Egzotarium w Sosnowcu słyszmy od kilku lat. W czwartek został poczyniony pierwszy krok do tego aby obiekt przeszedł prawdziwą metamorfozę. Władze miasta podpisały umowę z firmą, która będzie odpowiedzialna za projekt przebudowy sosnowieckiej palmiarni.

Sosnowiecki ogród botaniczny powstał w 1956 roku, remont obiektu planowany był już w latach 70′. Na planach jednak się skończyło, a wykonywane były wyłącznie najbardziej pilne drobne remonty.

Mimo wszystko dajemy sobie radę w tych warunkach jakie są obecnie. Obiekt na prawdę wymaga modernizacji i rozbudowy, nie spełnia norm jakie w tym momencie tego typu placówki powinny mieć zapewnione.

- komentuje stan Egzotarium Krzysztof Całka, kierownik obiektu.

Firma która zaprojektuje Egzotarium posiada doświadczenie w projektowaniu tego typu przedsięwzięć  i odpowiada m.in.: za stworzenie kompleksu Życiodajne wody Afryki (Afrykarium – Oceanarium) we Wrocławiu. Po przeprowadzonej modernizacji sosnowiecki obiekt będzie spełnią nie tylko funkcję wystawową ale stanie się również Centrum Edukacji Ekologicznej

Będzie forma edukacyjna związana z zoologią i botaniką. Myślę, że będzie to fajne miejsce dla mieszkańców i szkół, że wiele ciekawego będzie się tutaj działo. Pamiętajmy też, że wraz z Egzotarium będziemy też remontować Park Kruczkowskiego, który też zmieni swoje oblicze. 

- wyjaśnia Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Projekt architektoniczny Egzotarium ma powstać do listopada 2018 rok, dlatego na efekt finalny całej modernizacji musimy jeszcze trochę poczekać.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress