Jutro Vołosi opanują molo

2017-06-22

Nad dąbrowskiej jezioro Pogoria III wraca muzyka. Już jutro, 23 czerwca na dąbrowskim molo powstanie scena z cyklu „Muzyka nad wodą” na której zagra pięciu znakomitych smyczków z grupy Vołosi.

Fot: Dominika Szczech

Vołosi to grupa, którą fascynują się europejczycy. Muzycy prezentują nowe, współczesne oblicze muzyki smyczkowej.

Jako pierwsi, na specjalnie przygotowanej scenie, zagrają Vołosi. Zespół smyczkowy, który jak twierdzą krytycy wyrwał się ze wszelkich klasyfikacji gatunkowych i stworzył swój własny styl muzyczny. Ich kariera rozpoczęła się w 2010 roku, kiedy to zgarnęli wszystkie możliwe nagrody podczas Festiwalu Nowa Tradycja. Później było już tylko lepiej. Vołosi wygrywali kolejne polskie i zagraniczne festiwale i konkursy muzyczne, zbudowali markę, która pożądana jest w całej Europie, co udowadnia ich trwająca od siedmiu lat trasa koncertowa. Vołosi zagrają 23 czerwca o 21:00 na Miejskiej Plaży Pogoria III w obliczu fal, nagrzanego piasku i romantycznej atmosfery, która stała się znakiem rozpoznawczym letnich koncertów na molo organizowanych przez PKZ.

- przekazuje Pałac Kultury Zagłębia.

Cykl „Muzyka nad wodą” jest pokłosiem ubiegłorocznych koncertów pod nazwą „Klasyka nad wodą”, który skradł serca mieszkańców województwa śląskiego. Organizatorem koncertów jest  Pałac Kultury Zagłębia, który w ten sposób wyszedł naprzeciw potrzebom wielbicieli kultury i rozszerzył cykl o nowe gatunki muzyczne.

Pałac Kultury Zagłębia zaplanował już kolejny koncert z cyklu. W lipcowej odsłonie „Muzyki nad wodą” usłyszymy Warszawską Orkiestrę Sentymentalną, która jak zapowiadają organizatorzy ”wprowadzi widzów w świat piosenki przedwojennej Warszawy w nowej aranżacji”.

W trakcie wszystkich wydarzeń do dyspozycji widzów będą pałacowe leżaki, natomiast w przypadku niesprzyjającej aury pogodowej koncerty zostaną przeniesione do Sali Teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia, gdzie ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, będą obowiązywać darmowe wejściówki dostępne w Kasie PKZ i systemie sprzedaży online.

-przekazuje PKZ.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress