Konwencja Inauguracyjna Stowarzyszenia „WSPÓLNIE DLA SOSNOWCA”,

2017-06-08

W środowe popołudnie, w Sali Koncertowej „MUZA” w Sosnowcu, obyła się Konwencja Inauguracyjna, oficjalnie otwierająca działalność Stowarzyszenia „WSPÓLNIE DLA SOSNOWCA”, którego założycielami są sosnowieccy samorządowcy z różnych opcji politycznych.

Podczas spotkania przedstawiono Program Sosnowiec 2020, którego realizacja za pośrednictwem samorządu jest jednym z głównych celów Stowarzyszenia. Główne założenia tego programu przedstawił działający w Stowarzyszeniu Zastępca Prezydenta Sosnowca Mateusz Rykała.

Uczestnikom konwencji zaprezentowali się także działacze stowarzyszenia zrzeszającego młodzież współpracującą ze „WSPÓLNIE DLA SOSNOWCA”.

3 lata temu podjęliśmy decyzję, że chcemy zmienić Sosnowiec. Po dzisiejszym dniu czuję jeszcze większą energię od ludzi, którzy chcą przeobrażać miasto razem z nami. Zainaugurowaliśmy działalność stowarzyszenia „Wspólnie dla Sosnowca”, które jednocześnie jest częścią „Wspólnie dla Zagłębia”. To nic innego jak platforma porozumienia samorządowców z całego Zagłębia Dąbrowskiego, ale nie tylko – już dzisiaj była z nami m.in. pani prezydent Piekar Śląskich, Sława Umińska-Duraj.
W Sosnowcu pojawili się również przedstawiciele Będzina, Dąbrowy Górniczej, a wsparcie i chęć działania płynie do nas także z Wojkowic i Czeladzi. Chcemy, aby dzięki stowarzyszeniu polityka nie była łączona z samorządem – chcemy pracować wspólnie, ponad podziałami, a już dzisiaj są z nami osoby, których poglądy niekoniecznie są zbieżne, jednak łączy nas jedno – chęć zmian w Sosnowcu. Chcemy, aby głos Zagłębia był słyszalny bardziej niż dotychczas, a przede wszystkim, chcemy współpracować dla dobra naszego regionu, a także miasta.Wspólnie dla Sosnowca to także młodzi ludzie, którym Sosnowiec nie jest obojętny, a którzy mają głowy pełne pomysłów. Wierzę, ze udało nam się stworzyć stowarzyszenie, które nie będzie rywalizować z kimkolwiek, ale będzie wspierać i dawać rozwiązanie wielu trudnych kwestii. W Sosnowcu już się wiele dzieje, ale przed nami naprawdę sporo pracy. Zdajemy sobie sprawę z potrzeb mieszkańców.

 - mówił prezydent Sosnowca i jednocześnie prezes Stowarzyszenia Arkadiusz Chęciński.

Stowarzyszenie zaprasza do współpracy wszystkich, którym na sercu leży dobro Sosnowca i całego regionu, do współpracy i wspólnego działania.

Informację nadesłał Paweł Wojtusiak, wiceprezes Stowarzyszenia ”WSPÓLNIE DLA SOSNOWCA”, radny Rady Miejskiej w Sosnowcu

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress