MECZ TOLERANCJI

2017-06-06

Dnia 11 czerwca 2017 roku, na boisku Stadionu Ludowego przy ul. Kresowej 1,
o godzinie 11.00, odbędzie się Mecz Tolerancji, w którym wezmą udział uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Emilii Plater , IV Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica ,VI Liceum Ogólnokształcącego im. Janusza Korczaka oraz sosnowieccy samorządowcy.

Mecz organizowany jest w ramach międzynarodowego projektu Citipart, który Licea realizują wraz z Urzędem Miasta Sosnowiec oraz instytucjami europejskimi promującymi wartości takie jak: solidarność, tolerancja i pokój z 5 różnych państw- Polski, Francji, Niemiec, Austrii i Chorwacji od września ubiegłego roku.

W 2016 roku uczniowie skupili się na promocji tolerancji i różnych jej przejawów. Liderem tej części było II Liceum Ogólnokształcące im. Emilii Plater.

W ramach projektu, uczniowie zorganizowali happening z sondą uliczną wśród mieszkańców, przygotowali debatę poświęconą tolerancji, nagrali Film o Tolerancji.
Kolejnym wydarzeniem będzie mecz piłkarski na stadionie Zagłębia Sosnowiec, z udziałem mieszanych drużyn składających się z uczniów 3 szkół zaangażowanych w projekt, przedstawicieli sosnowieckiego samorządu i zawodników Klubu Zagłębie Sosnowiec.
Zapraszamy na mecz i prosimy o wsparcie w kibicowaniu zawodnikom, w duchu wartości TOLERANCJI.

Dodatkowe atrakcje:
- pokazy ratownictwa medycznego
- fotobudka
- strzelnica sportowa
- strefa relaksu dla mieszkańca
- malowanie twarzy
- konkursy dla dzieci

Informację nadesłała Iwona Milcarz-nauczyciel matematyki II LO im.E.Plater.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress