W Będzinie otwarto terenowy punkt konsultacyjny (wideo)

2017-06-02

1 czerwca na bulwarach Czarnej Przemszy, naprzeciw Urzędu Miejskiego w Będzinie stacjonował terenowy punkt konsultacyjny w ramach konsultacji społecznych planu zagospodarowania przestrzennego dla dzielnicy Śródmieście.

Chcemy zachęcić mieszkańców naszego miasta do wypowiedzenia się w tym temacie, do zaangażowania się, do tego aby mogli decydować o tym jaki będzie kształt tego dokumentu. 

- tłumaczy Kinga Wesołowska-Bodzek, rzecznik prasowy UM w Będzinie.

Pierwsze godziny konsultacji zostały poświęcone najmłodszym, którzy mogli zabawić się w projektantów i wykazać kreatywnością tworząc makietę bulwarów.

Dzieci chciały więcej drzew, ścieżkę rowerową, więcej bezpieczeństwa, pojawiła się nawet koncepcja mini zoo. Takim bardziej kreatywnym pomysłem była wieża widokowa na kształt wieży Eiffela.

- mówi Jakub Adamczyk z Fundacji Napraw Sobie Miasto.

Tworzenie makiety wraz dziećmi było wstępem do konsultacji dla starszych mieszkańców Będzina, w ramach których mogli oni zgłaszać swoje sugestie, postulaty planistyczne i porozmawiać z architektem.

Generalnie cały proces konsultacyjny jest bardzo długi, on rozpoczął się znacznie wcześniej rożnymi działaniami przygotowawczymi. Ja mam nadzieję, że dzisiaj na etapie takie zupełnie bezpośredniej możliwości skonfrontowania się mieszkańcy przyjdą i będą ze swojej perspektywy wnosić jakieś ustalenia i proponować rozwiązania.

- komentuje Adrian Luszka, architekt, Wrocław Geoplan.

Udział w konsultacjach możemy wziąć również w przyszłym tygodniu (5-9 czerwiec). Namiot konsultacyjny będzie rozstawiony w pobliżu dworca kolejowego na placu Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej. Dyżury rozpoczną się o godzinie 15.00 i potrwają do 18.00.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress