Podsumowanie majowych praktyk zagranicznych w CKZiU

2017-06-13

26 maja 2017 zakończyły się praktyki zagraniczne uczniów zorganizowane przez Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, ul. Kilińskiego 25, w ramach projektu Nauka przez Doświadczenie programu Erasmus+.

65 osób odbywało praktyki w przedsiębiorstwach we Włoszech, Portugalii i Niemczech, a wolnym czasie zwiedzali, poznawali kulturę i zwyczaje krajów goszczących, zawierali nowe znajomości i cieszyli się pogodą i krajobrazami. Praktyki były w całości sfinansowane ze środków pozyskanych w ramach projektu, a udział w tegorocznej edycji wzięli uczniowie kształcący się w zawodach: technik logistyk, technik spedytor, technik mechanik, technik mechatronik, technik eksploatacji portów i terminali, technik cyfrowych procesów graficznych, technik pojazdów samochodowych (praktyki czterotygodniowe) technik budownictwa oraz monter zabudowy i robót wykończeniowych (praktyki dwutygodniowe).

Szkoły wchodzące w skład CKZiU organizują podobne staże od 2006 roku, a ich celem jest nie tylko danie uczniom możliwości zdobycia pierwszych doświadczeń zawodowych, ale także możliwość poznania europejskiego rynku pracy, sprawdzenia swoich umiejętności językowych w praktyce, rozbudowania horyzontów i możliwości zweryfikowania swoich planów dotyczących kariery zawodowej.

 Informację nadesłała Bożena Fulas z CKZiU w Sosnowcu.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress