Podwyżki w PKP Intercity

2017-06-16

Pracownicy PKP Intercity S.A. otrzymają od 1 lipca podwyżki. Pensje osób zatrudniony w spółce wzrosną średnio o 130 złotych brutto.

Szczegóły na temat zasady podziału środków przeznaczonych na podwyżki mają zostać uzgodnione ze związkami zawodowymi. Jak podkreśla przewodnicząca Solidarności w PKP Intercity Maria Sędek po za pensjami wzrosną także pochodne, m.in. 15-procentowa premia, wysługa oraz dodatek za pracę w dni świąteczne oraz godziny nadliczbowe.

W PKP Intercity pochodne stanowią ponad 60 proc. wynagrodzenia zasadniczego. Pracownik, którego podstawa zostanie podniesiona o 130 zł, otrzyma średnią podwyżkę w wysokości przeszło 200 zł.

– zaznacza.

Porozumienie w sprawie wzrostu płac zostało podpisane przez organizacje związkowe oraz pracodawcę w listopadzie ubiegłego roku i zakończyło spór zbiorowy na tle płacowym, który został wszczęty w spółce w 2015 roku.

Nie jesteśmy do końca usatysfakcjonowani. Chcielibyśmy, żeby pracownicy zarabiali więcej, bo na to zasługują. Jednak podczas rozmów z pracodawcą braliśmy pod uwagę sytuację spółki.

– mówi Maria Sędek.

Systemowych podwyżek wynagrodzeń nie było w firmie od 2014 roku, więc choć podpisane porozumienie płacowe nie jest w 100% satysfakcjonujące to jest ono krokiem w dobrą stronę.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress