„Popisy Przedszkolaka” w Szkole Muzycznej (wideo)

2017-06-26

Przedszkolaki z Będzina zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne w Państwowej Szkole Muzycznej im. F. Chopina w Będzinie. W tej edycji „Popisów Przedszkolaka” dzieci zabrały publiczność na podróż po rozmaitych regionach Polski.

Myślę, że to jest dla dzieci edukacyjne: od południa do północy, poprzez różne regiony Polski miały okazję zapoznać się z tańcami, usłyszeć gwarę kaszubską. Także myślę, że było to bardzo pouczające – połączone przyjemne z pożytecznym.

- mówi Ewa Koralewska, prezes Odziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Będzinie

Tematem imprezy była „Podróż po Polsce”. Artyści z 18 przedszkoli i oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych przygotowali różne tańce, piosenki czy scenki teatralne przybliżając widzom legendy i tradycje prezentowanego regionu.

Także widzowie dopisali – sala pękała w szwach, a publiczność nie mogła powstrzymać się przed zachwalaniem dzieci i samej uroczystości.

„Wycieczka” zakończyła się w Będzinie, w którym dzieci mają dużo zabawy i interesujących atrakcji. Przedszkolaki podkreśły to kończąc występ zapewnieniami, że czują się tu dobrze i zamierzają dbać o miasto.

Autor: Mateusz Pniewski

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress