Prezes i księgowa będzińskiej spółki wyłudzili ponad 1,2 mln zł

2017-06-07

Ponad 1,2 mln złotych z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych wyłudził prezes spółki z Będzina wraz ze swoją księgową. Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Katowicach. Przestępstwo zostało dokonane w latach 2011-2014.

Fot: KWP w Katowicach.

Oskarżeni o milionowe wyłudzenie zostali zatrzymani przez policjantów z wydziału zwalczającego przestępczość gospodarczą katowickiej komendy wojewódzkiej. W trakcie prowadzone śledztwa funkcjonariusze zebrali „mocny” materiał dowodowy na podstawie którego 72-letni prezes spółki z Będzina oraz jego 39-letnia księgowa usłyszeli łącznie 164 zarzuty.

Osoby te są podejrzane o fałszowanie w prowadzonej firmie dokumentacji, na podstawie której dopuściły się oszustwa i przywłaszczenia świadczeń pracowniczych na szkodę PFRON. Zarzuca im się również ukrywanie środków pieniężnych, uniemożliwiając w ten sposób zaspokojenie wierzycieli i przeprowadzenie egzekucji komorniczych. Za popełnione przestępstwa grozi im teraz do 8 lat więzienia.

- czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Wobec zatrzymany prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji, zakazu opuszczania kraju i poręczenia majątkowego.

Dodatkowo, na poczet przyszłych kar i grzywien, śledczy zabezpieczyli majątek prezesa firmy w postaci: udziałów w spółkach, nieruchomości i legalnie posiadanych 11 szt. broni wraz z blisko 1,5 tys. szt. amunicji. Broń została zdeponowana w KWP w Katowicach. Wartość zabezpieczenia szacowana jest na kwotę prawie pół miliona złotych.

- czytamy dalej.

Za wyłudzenie prezesowi oraz księgowej grozi 8 lat więzienia.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress