Przeciw komarom i kleszczom

2017-06-13

Wraz z nadejściem ciepłych dni komary, meszki i kleszcze stają się zmorą osób wypoczywających na świeżym powietrzu. Władze Dąbrowy Górniczej zdecydowały się na wykonanie oprysków w miejscach gdzie obecność owadów najbardziej przeszkadza mieszkańcom. 

W Dąbrowie Górniczej opryski były już prowadzone w latach poprzednich, co znacząco wpłynęło na zmniejszenie się w mieście populacji dokuczliwych owadów.

Podobnie jak w latach ubiegłych, zdecydowaliśmy się na wykonanie oprysków tych części miasta, gdzie obecność owadów jest najbardziej dokuczliwa. Nowością w tym roku będzie wykorzystanie środka, który poza komarami zwalcza również kleszcze. Jest on jednak bezpieczny dla dzieci i dorosłych, roślin i zwierząt. Dla komfortu wszystkich, a także ochrony „dobrych” owadów, przede wszystkim pszczół, opryski będą wykonywane w nocy, między godziną 22 a 6.

- mówi Damian Rutkowski, wiceprezydent Dąbrowy Górniczej.

Opryski zostaną przeprowadzone w trzech etapach, pierwszy z nich odbędzie się już w czerwcu, kolejne będą prowadzone w lipcu i sierpniu.

Obejmą one ponad 180 hektarów i będą to głównie parki, bulwary, zbiorniki wodne, duże osiedla mieszkaniowe i place zabaw, m.in parki Hallera, Śródmiejski, Zielona, Staszica, Podlesie (razem z ulicą), Tysiąclecia, Brzozowy, Wywierzyska w Strzemieszycach, park przed kościołem na ul. Majewskiego, okolice wszystkich czterech Pogorii, tereny należące do Miejskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych, Bulwar Olszowa, lasek przy ul. Podłęknickiej, Planty, Mydlice Północne oraz Południowe.

- przekazuje magistrat.

Walka z owadami zostanie przeprowadzona na uczęszczanych w okresie przez dzieci placach zabaw. Jaki wylicza UM w Dąbrowie Górniczej obejmą one place zabaw przy ulicach: Gilowej, Żwirki i Wigury, Łaziennej, Świerkowej i Białostockiego oraz pasy drogowe ulic Niemcewicza, Letniej, Marianki, Ratanice, Pogoria, Kryniczna, Hallerczyków, Majewskiego, Strzemieszycka, Rudna, Idzikowskiego, Łazowska, Dąbrowszczaków, Olimpijska, Mieszka I, Modrzewiowa i Zachodnia.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress