Saturator Sosnowieckich Wodociągów atrakcją Święta Miasta

2017-06-05

Za nami Dni Sosnowca dzięki którym miniony weekend był wypełniony po brzegi dobrą dawką muzyki. Dla wszystkich mieszkańców, którzy postanowili świętować urodziny miasta Sosnowieckie Wodociągi S.A. przygotowały niespodziankę w postaci saturatora czyli mobilnego wózka, z którego można napić się wody – do wyboru z sokiem lub bez.

Niektórzy z nas mogą pamiętać saturatory z dzieciństwa lub z czasów młodości, bowiem były one popularne do początku lat 90-tych, po czym zniknęły z krajobrazu Polskich miast. Prezentowany przez Sosnowieckie Wodociągi wygląda niemal identycznie, jak te, które wielu Polaków pamięta z lat młodości.

 Zobaczyłam go na jednej z konferencji i zaczęłam się zastanawiać, czy nie byłoby to atrakcją również u nas. Będzie również doskonałą promocją picia wody z naszych wodociągów. Warto podkreślić, że nasz saturator spełnia wszelkie normy. Chcemy promować wśród mieszkańców picie wody z kranu.

- mówi Magdalena Pochwalska, prezes Sosnowieckich Wodociągów SA.

Zasmakować wody prosto z saturatora mogliśmy już w piątek. Urządzenie było oczywiście dostępne także w sobotę i niedziele.

Na mieszkańców czekała czysta woda do wyboru z sokiem lub bez, która była podawana w jednorazowych kubkach. Urządzenie jest nasze i będzie wspomagać również inne miejskie imprezy. Najbliższa, to koncert Piotra Rubika na Placu Papieskim w Zagórzu, który uświetni obchody 115. rocznicy nadania praw miejskich Sosnowcowi.

– wyjaśnia prezes Pochwalska.

Jak przekazuje UM w Sosnowcu czasie trzydniowego Święta Miasta na wodę z saturatora skusiło się kilka tysięcy osób.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress