Sosnowiec swiętuje 115-lecie Miasta.

2017-06-07

W tym roku Sosnowiec świętuje 115. Rocznicę nadania praw miejskich. Z tej okazji w najbliższą niedzielę zapraszamy do wspólnego świętowania na Placu Papieskim. Punktem kulminacyjnym obchodów 115-lecia miasta, a zarazem 25-lecia Diecezji Sosnowieckiej będzie Koncert Piotra Rubika „Santo Subito”.

Świętujemy urodziny miasta na Placu Papieskim nieprzypadkowo. W tym roku oprócz 115. urodzin nadania praw miejskich, przypada także 25. rocznica powstania Diecezji Sosnowieckiej. W ubiegłym roku na Placu odbyły się uroczystości z okazji Światowych Dni Młodzieży, tym razem będziemy świętować podwójne urodziny.

– podkreśla Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Koncert rozpocznie się o godz. 20.00, a poprzedzi go uroczysta msza św. „Santo Subito” opowiada o życiu Jana Pawła II językiem pieśni. W projekcie biorą udział młodzi solowi wykonawcy wzbogaceni o orkiestrę symfoniczną i chór. Autorem libretta jest sosnowiczanin Jacek Cygan.

W tym samym dniu na Placu Papieskim odbędzie się także Festiwal Organizacji Pozarządowych. To wydarzenie, które na stałe wpisało się już w kalendarz imprez organizowanych w naszym mieście. Każda z biorących udział w Festiwalu organizacji  przygotuje na ten dzień ciekawe zajęcia, warsztaty i konkursy tak, aby pokazać się z jak najlepszej strony. Będzie to doskonała okazja do tego aby w atmosferze dobrzej zabawy poznać się wzajemnie.

W ubiegłym roku w festiwalu udział wzięło prawie 40 organizacji pozarządowych. W tym roku padnie rekord, będzie blisko 50.

Program:

11.00 Start Festiwalu Organizacji Pozarządowych „Pobudzamy do działania!”

- blisko 50 organizacji pozarządowych

- moc atrakcji dla dzieci i dorosłych

- zajęcia sportowe

- strefa czworonogów

- występy sceniczne

- rękodzieło i warsztaty artystyczne

- Dzień Dawcy Szpiku

- strefa militarna

16.45 Marsz dla Życia i Rodziny – marsz wyruszy z kościoła św. Floriana (o godz. 16.15 zawiązanie wspólnoty)

18.00 Msza św. pod przewodnictwem ks. Biskupa Grzegorza Kaszaka

20.00 Koncert Piotra Rubika „Santo Subito”

Informację nadesłał Rafał Łysy, Kierownik Biura Prasowego – Rzecznik Prasowy UM w Sosnowcu.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress