Sosnowiecki Elektronik z książkami i e-bookami od Amazon

2017-06-07

Sosnowiecki Elektronik otrzymał od Amazon 100 książek, 500 e-booków, 10 czytników e-book wraz z interaktywnym kącikiem czytelniczym.

Ten czytelniczy prezent od firmy mającej już  jesienią rozpocząć działalność w Sosnowcu szkoła otrzymała w ramach Kindloteki Amazon.

Kindloteka to program oparty na współpracy z placówkami w społecznościach, w pobliżu których swoje siedziby w Polsce ma Amazon. Papierowe i elektroniczne książki, a także czytniki e-booków trafią do szkół i bibliotek w wybranych częściach kraju w ramach programu wspierania czytelnictwa.

W Sosnowcu nasza firma niebawem rozpocznie swoją działalność, ale my już teraz chcemy być obecni w świadomości mieszkańców. Elektornik to pierwsza ze szkół, której przekazaliśmy książki i czytniki. W przyszłym roku szkolnym obdarujemy kolejne.

– podkreślają przedstawiciele firmy Amazon

Wybór pozycji był konsultowany z przedstawicielami szkoły.

Trafiło do nas sporo książek branżowych, za każdą serdecznie dziękujemy. Osobna sprawa to czytniki. Jako szkoła informatyczna jesteśmy otwarci na wszelkie innowacje, stąd bardzo cieszy nas fakt, że teraz uczniowie także z takiej formy czytelnictwa będą mogli korzystać.

– powiedział dyrektor sosnowieckiego Elektronika, Krzysztof Będkowski.

Kindloteka wystartowała w 2015 roku. Jak informują przedstawiciele firmy dzięki realizacji programu w biorących w nim udział placówkach czytelnictwo wzrosło średnio o 20 proc.

Cieszymy się zarówno z obecności firmy Amazon w naszym mieście, która już niedługo zainauguruje swoją działalność, jak również z bardzo fajnej inicjatywy wspierania czytelnictwa wśród młodzieży. Doskonale wiemy, że trzeba iść z duchem czasu, stąd nasze działania m.in.: remont biblioteki gdzie stworzymy rozbudowany dział multimediów. Raz jeszcze słowa uznania dla władz firmy za wsparcie.

– podziękował przedstawicielom Amazon prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński.

 

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress