Sprawdź się. Tor dla rolkarzy zaprasza

2017-06-27

1500 metrów wydzielonego toru dla rolkarzy powstało w nowej części Parku Sieleckiego. To pierwsza tego typu droga dla rolkarzy w Sosnowcu.

Asfaltowa droga dla miłośników rolek ma szerokość przynajmniej 2,5 metra w jednym kierunku. Są odcinki, gdzie jest to ponad 3 metry.

Początkowo była planowana nieco węższa droga, która miała mieć 2 metry. Sam jeżdżę na rolkach i wiem, że to za mało szczególnie na łukach, dlatego postanowiliśmy tak przeprojektować trasę, żeby była jeszcze bezpieczniejsza. Warto przypomnieć, że trasa jest zaprojektowana w taki sposób by rolkarze i osoby spacerujące sobie wzajemnie nie przeszkadzali. Położyliśmy też duży nacisk na to by miejsca konfliktowe były bardzo dobrze oznaczone.

– wyjaśnia Jakub Owczarek, naczelnik Wydziału Architektoniczno-Budowlanego.

Trasa jest jednokierunkowa, z poziomym i pionowym oznaczeniem, by nikt nie miał wątpliwości, czy wybrał dobry kierunek jazdy. Dodatkowo zadbaliśmy o nasadzenia zieleni w tych miejscach, gdzie nowa trasa będzie przylegać do ścieżki dla pieszych oraz o ławki, które będą ustawione w taki sposób, by rolkarze mogli swobodnie usiąść i zdjąć obuwie.

– wyjaśnia Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Źródło: UM w Sosnowcu.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress