Tak poszła matura zagłębiowskim uczniom

2017-06-30

W cały województwie śląskim maturę w tym roku zdało 77% uczniów. Jak przekłada się to na miasta Zagłębia Dąbrowskiego? Odpowiedz na te i wiele innych pytań znajdziemy w dany opublikowanych na stronie Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Jaworznie.

W Zagłębiu Dąbrowskim najlepiej z egzaminem dojrzałości poradzili sobie uczniowie z Dąbrowy Górniczej, w której blisko 77% uczniów szkół średnich otrzymało pozytywny wyniki z matury. Na drugim miejscu znajdują się uczniowie Sosnowca, gdzie egzamin maturalny zaliczyło prawie 74% uczniów. Najgorzej matura wypadała uczniom powiatu będzińskiego, gdzie egzamin dojrzałości zdało niewiele ponad 71 % uczniów.

W skali całego województwa wyniki zagłębiowskich maturzystów są dobre, ponieważ zdawalność w naszym regionie wyniosła ponad 70%. Najgorzej z egzaminem dojrzałości na Śląsku poradzili sobie uczniowie powiatu rybnickiego i częstochowskiego.

W klasyfikacji wyników matur na licea ogólnokształcące i technika wyniki wyglądają nieco inaczej. W przypadku powiatu będzińskiego maturę zdało blisko 79 % licealistów, w Dąbrowie Górniczej ponad 81 % uczniów liceów, a w Sosnowcu ponad 77% licealistów.

Jeśli chodzi o absolwentów techników, to w powiecie będzińskim z egzaminem dojrzałości poradziło sobie ponad 42% uczniów, w Dąbrowie Górniczej ponad 66% absolwentów. Najlepszy wynik w tej grupie uzyskali uczniowie sosnowieckich techników, gdzie maturę zdało ponad 68% uczniów.

Maturzyści z Zagłębia Dąbrowskiego najlepsze wyniki uzyskali w tym roku z egzaminu z języka polskiego ( powiat będziński – 85,86%, Dąbrowa Górnicza- 95,16%, Sosnowiec – 96,22%). Zdecydowanie gorzej poszedł im egzamin z matematyki ( powiat będziński – 48,48%, Dąbrowa Górnicza – 75,81%, Sosnowiec – 74,44%). Bardzo dobre wyniki zagłębiowscy maturzyści uzyskali z języka angielskiego ( powiat będziński – 85,71, Dąbrowa Górnicza – 84, 65%, Sosnowiec  - 89,61%).

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress