Umowa na przebudowę Modrzejowskiej podpisana

2017-06-13

Już niebawem ruszy przebudowa jednej z najbardziej znanych ulicy Sosnowca. Firma TKS Spółka z o.o. rozpocznie prace przy remoncie Modrzejowskiej.

Umowa ze spółką odpowiedzialną za przebudowę ulicy Modrzejowskiej od skrzyżowania z ulicą Kościelną do skrzyżowania z Warszawską została podpisana dzisiaj.

To dla nas bardzo ważna inwestycja. Ulica Modrzejowska straciła swoją renomę i charakter. Liczymy, że po zakończeniu prac to się zmieni.

- mówi I zastępca prezydenta, Mateusz Rykała.

Zgodnie z zapowiedziami spółki TKS prace remontowe mają ruszyć na początku lipca. Zanim jednak na Modrzejowskiej pojawią się robotnicy odbędzie się spotkanie z najemcami lokali przy ulicy. Przebudowa ulicy obejmie wymianę nawierzchni, pojawi się mała architektura oraz nowe oświetlenie. Pojawi się także odwodnienie.

To nie koniec dobrych wiadomości. Wczoraj podpisana została także umowa na opracowanie dokumentacji projektowej dotyczącej rozbudowy i przebudowy DK-94 w Sosnowcu – Etap I Rozbudowa skrzyżowania DK-94 z ul. Długosza oraz umowa na rozbudowę ul. Południowej wraz z ul. Szymanowskiego.

- informuje UM w Sosnowcu.

Prace na Modrzejowskiej mają potrwać do końca grudnia 2017 roku. Równolegle spółka Tauron Ciepło zbuduje w centrum miasta ciepłociąg.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress