Utonął 16-latek. Tragiczny początek sezonu

2017-06-05

Upalana pogoda, znaczna ilość alkoholu i chęć ochłodzenia się jeziorze to śmiertelne połączenie. W wyniku zakrapianego wypoczynku nad jeziorem w Rogoźniku śmierć poniósł 16-letni bytomianin. Ciało nastolatka wyłowione zostało w niedzielne popołudnie.

Zdaniem policji badającej przebieg tego tragicznego zdarzenia wszystko wskazuje na to, że alkohol stał się przyczyną utonięcia 16-letniego bytomianina, który sobotnie popołudnie spędzał nad jeziorem w Rogoźniku. Wiadomo, że uczestnicy spotkania postanowili je uczcić znaczną ilością piwa.

Kilku osobowa grupa postanowiła jednak skorzystać z niestrzeżonego kąpieliska. Uczestnicy spotkania wraz z 16-letnim mieszkańcem Bytomia w trakcie pobytu nad wodą wypili znaczną ilość alkoholu. W pewnym momencie młodzieniec postanowił skorzystać z kąpieli. Niestety po dłuższym czasie nie powrócił on na brzeg.

-przekazuje podkom. Paweł Łotocki, oficer prasowy KPP w Będzinie.

Tonący nastolatek nie mógł liczyć na niczyją pomoc, na tym kąpielisku nie ma ratowników, pomocy nie wezwali też znajomi. Rodzice chłopaka o całym zdarzeniu dowiedzieli się wiele godzin później i natychmiast powiadomili bytomską policję. Niestety było już za późno, ciało 16-latka w niedzielne południe wyłowili płetwonurkowie ze straży pożarnej.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress