W Będzinie powstały trzy kolejne Zielone Pracownie (wideo)

2017-06-26

W będzińskich szkołach powstały kolejne Zielone Pracownie. Na utworzenie ekopracowani placówki otrzymały dofinansowanie w łącznej wysokości ponad 89.663,40 zł.

Nowoczesne pracownie Ekologiczne powstały w ramach konkursu, zorganizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Wśród zwycięskich projektów znalazł się między innymi ten przygotowany przez Szkole Podstawową nr 10. Przekraczając próg tej pracowni przenosimy się do niezwykłego świata morskich głębin.

W równie nowoczesnych warunkach już od września zajęcia przyrody będą prowadzone w Szkole Podstawowej nr 4. Znajdująca się tu pracownia nosi nazwę „Biedroneczka”.

Ostatnią szkołą, w której powstała Zielona Pracownia jest Miejski Zespół Szkół nr 2. W tej ekopracowni uczniowie mogą korzystać z nowoczesnego sprzętu elektronicznego ułatwiającego poznanie i zrozumienie świata.

Na terenie naszego miasta działają już inne ekopracownie. Nowoczesne i interaktywne sale lekcyjne funkcjonują już w Szkole Podstawowej nr 6, w Miejskim Zespole Szkół nr 1, w Gimnazjum nr 1 oraz w Szkole Podstawowej nr 8.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress