Zagłębiowski klub zacieśnia współpracę z Legią Warszawa (wideo)

2017-06-23

Trwająca od kilku lat współpraca Zagłębia Sosnowiec z Legią Warszawa będzie kontynuowana. W czwartek w sosnowieckim magistracie odbyło się spotkanie, podczas którego Prezydent Sosnowca oraz właściciel Legii Warszawa omówili dotychczasową współpracę pomiędzy klubami oraz przedstawili plany na przyszłość.

Takie małe podsumowanie tego co za nami, ale przede wszystkim nowe otwarcie, nowe władze w Legii Warszawa. Właściciel i prezes Pan Mioduski odwiedził dzisiaj nasze miasto, chciał sprawdzić jakie warunki na terenie Sosnowca ma klub sportowy i akademia piłkarska. Jak państwo słyszeliście, warunków do szkolenia Warszawa i Legia może nam pozazdrościć.

- mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Współpraca pomiędzy klubami z sosnowca i warszawy w kolejnych latach ma stać się jeszcze silniejsza.

Ja nie chciałbym na tym etapie wchodzi w szczegóły, bo one musza być jeszcze bardziej dopracowanie. Natomiast współpraca będzie toczyć się na dwóch poziomach, z jeden strony będzie to poziom akademii i prawdopodobnie nie chodzi tylko o akademie 13-14 latków, ale być może już od wcześniejszych lat.

- komentuje Dariusz Mioduski, właściciel i prezes Legii Warszawa.

Wspólne działania klubów będą dotyczyć również pierwszych drużyn. Na przestrzeni ostatnich lat do do Sosnowca trafiali wyszkoleni przez Legię zawodnicy.

Tutaj już mówimy o takich bardzo wymiernych rzeczach tzn. zawodnicy nasi, którzy mają osiągnąć o wiele lepszy poziom niż nawet jest teraz w pewnym momencie ze względu na wymagania, które są w naszym pierwszym zespole będą musieli gdzieś rozwijać się dalej, żeby po prostu mieć czas gry.

-dodaje Dariusz Mioduski.

Zarówno przedstawicie Zagłębia Sosnowiec jak i Legii Warszawa podkreślali, że choć wzajemna współpraca idzie w dobrym kierunku to na jej na efekty w kwestii pracy z młodzieżą musimy poczekać jeszcze kilka lat.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress