Rowerowy Sosnowiec – w mieście powstanie ok. 25 km nowych tras (wideo)

2017-07-05

W Sosnowcu zostanie przeprowadzona rowerowa rewolucja. Do końca 2018 roku w mieście powstanie ok. 25 kilometrów ścieżek i tras rowerowych.

Wykona je między innymi firma Eurovia, która wykonuje ulicę 3 Maja i firma Orfin. Również inne inwestycje, które przeprowadzamy dzisiaj w mieście będą wiązały się z budową ścieżek rowerowych, także właściwie do połowy przyszłego roku powinniśmy mieć ścieżek.

- tłumaczy Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Na przeważającej większości odcinków zachowany zostanie parametr dla drogi dwukierunkowej, a nawierzchnie zostaną wykonane z mas bitumicznych w kolorze czerwonym.

Już nikt nie będzie miał wątpliwości czy to jest ścieżka rowerowa czy to jest chodnik dla pieszych. Będą one dodatkowo doskonale oznakowane. W większości będą one ze sobą połączone.

- mówi Rafał Łysy, rzecznik prasowy UM w Sosnowcu.

Na mocy umów podpisanych z firmą Eurovia Polska i zakładem robót Drogowych Orfin na 16 ulicach powstanie 17 kilometrów tras rowerowych. Nowoczesne trasy powstaną nie tylko w centrum miasta. Docelowo władze miasta chcą aby ścieżki rowerowe łączyły ze sobą całe miasto.

Np. na Zagórzu w ciągu ulicy Blachnickiego powstanie prawie kilometr ścieżki, w Kazimierzu Górniczym kilometr ścieżki rowerowej. Tam gdzie trwają prace drogowe staramy się także wybudować ścieżkę rowerową tak aby więcej nie wracać tam z robotami.

- dodaje Rafał Łysy.

25 kilometrów ścieżek rowerowych robi wrażanie. Tym bardziej, że podwoi to liczbę tras dla cyklistów, które w Sosnowcu powstały przez ostatnich 27 lat.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress