Po termomodernizacji przyszedł czas na uciepłownienie Juliusza (wideo)

2017-07-04

Po termomodernizacji przyszedł czas na uciepłowienie. Już jesienią ponad 20 budynków na osiedlu Juliusz w Sosnowcu zostanie podłączonych do centralnego ogrzewania.

Zeszły rok, był rokiem termoizolacji, budynki wypiękniały natomiast teraz mamy czas na to by zrealizować drugi etap energomodernizacji, polegający na eliminacji niskiej emisji i podłączeniu do budynków centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej.

- mówi Joanna Sekuła, dyrektor Miejskiego Zakładu Zasobów Lokalowych w Sosnowcu.

Uciepłowienie Juliusza to unikatowe przedsięwzięcie na skale kraju. Inwestycja warta 10 mln złotych będzie realizowana bowiem w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego.

Jest to związane z inwestycją przeprowadzaną wewnątrz budynków, te wymienniki, piony i inne elementy, które są niezbędne do tego by to uciepłownienie wykonać, ale również zarządzanie ciepłem tak, żeby te koszty, które będą ponosić mieszkańcy były jak najmniejsze.

-komentuje Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Innym projektem, który pozwoli na walkę z niską emisja jest ułożenie sieci ciepłowniczej w ścisłym centrum sosnowca.

Jesteśmy już po podpisaniu porozumienia z firmą Tauron Ciepło, która tak naprawdę lada dzień wejdzie w ulicę Modrzejowską i ułoży tam rurociąg ciepłowniczy, dzięki temu kamienice w ścisłym centrum Sosnowca będą mogły zostać podłączone do nitki centralnego ogrzewania.

- wyjaśnia Rafał Łysy, rzecznik prasowy UM w Sosnowcu.

Prace Tauron Ciepło rozpoczną się jeszcze w lipcu i będą skoordynowane ze zleconą przez miasto przebudową ulicy Modrzejowskiej.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress