„Pies Ci mordę lizał” ostra kampania w Sosnowcu (wideo)

2017-07-21

„Pies Ci mordę lizał” – to jedno z trzech kontrowersyjnych haseł, którymi sosnowiecki magistrat postanowił walczyć z psimi odchodami. Ubiegłoroczna akcja „Mokra czy sucha – Ty decydujesz, w co wchodzisz” miała uświadamiać, tym razem taryfy ulgowej nie będzie.

Widzimy poprawę, ale od razu przyznajemy też, że liczyliśmy na więcej. Właśnie dlatego występujemy z taką bardzo bezpośrednia kampanią do tej części mieszkańców, która po swoich psach nie sprząta.

- komentuje Rafał Łysy, rzecznik prasowy UM w Sosnowcu.

Aby ułatwić właścicielom sprzątanie po swoich pupilach w ubiegłym roku w Sosnowcu  uchwalono regulamin utrzymania czystości w mieście.

Pozwoliliśmy mieszkańcom na wrzucanie psich odchodów do koszy, które znajdują się tuż przy chodniku. Dodatkowo kupiliśmy aż tysiąc takich nowych koszy, które rozstawiliśmy na terenie całego miasta.

- dodaje Rafał Łysy.

Dodatkowo rozpoczynając pierwszą akcję, wymierzoną w nieczystości po czworonogach, miasto zwiększyło upoważnienia strażnikom miejskim.

Mandaty będą nakładane w momencie, w który nie jest już po wszystkim tylko straż miejska będzie sprawdzała czy właściciele czworonoga mają przy sobie tzw. urządzenie do sprzątania po nim i za brak już będą mogli karać.

-mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Przypomnijmy, że za brak woreczka na psie odchody grozi nam wysoki mandat.

W pierwszym okresie jest takie założenie, później będą mandaty, albo postępowanie sądowe. Mandaty są w wysokości od 20 do 500 złotych za to wykroczenie. 

- wyjaśnia Zbigniew Krupa, komendant Straży Miejskiej w Sosnowcu

Nie sprzątanie po swoim pupilu można nas więc słono kosztować. Do tej pory strażnicy miejscy wystawili już sporo mandatów nieodpowiedzialny właścicielom czworonogów.

Problem pozostawiania nieczystości po psach nie jest mały, aby go zauważyć wystarczy wyjść na spacer z nadzieją, że w nic nie wdepniemy. Miejmy nadzieje, że mocne i kontrowersyjne w przekazie hasła poskutkują i miasto nie będzie już „zaminowane”.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress