Areszt za napad z nożem na policjantów

2017-07-03

Decyzją sądu 63-letni mieszkaniec Czeladzi, który w ubiegły tygodniu zaatakował policjantów nożem, spędzi najbliższe dwa miesiące w areszcie. Za dokonane przestępstwo czeladzianin może pozostać za kratkami nawet przez 10 lat.

Przypomnijmy, że do napadu na policjantów doszło w minioną środę kilka minut przed godzina 17.00 przed jednym z bloków mieszkalnych w Czeladzi przy ul. Tuwima.

Mający prawie 2,5 promila alkoholu we krwi 63-letni czeladzianin podszedł najpierw do stojącego przed klatką schodową 10-latka. Mężczyzna bez żadnego powodu zaatakował dziecko chwytając je za gardło rękami i próbując dusić. Chłopcu na szczęście udało się wyswobodzić z uścisku i powiadomić o zdarzeniu rodzinę. Wysłany na miejsce patrol policji zastał 63-latka w jego mieszkaniu. Mężczyzna już w pierwszym kontakcie z mundurowymi stał się bardzo wulgarny używając pod adresem interweniujących policjantów słów wulgarnych. Stróże prawa zauważyli także, że furiat stojący w drzwiach mieszkania trzyma w ręce nóż.

- wyjaśnia KPP w Będzinie.

Podczas policyjnej interwencji mężczyzna rzucił się na mundurowych próbując ugodzić ich nożem. Funkcjonariusze w celu obezwładnienia napastnika użyli pałki służbowej.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress