Butelką autobusu nie zatrzymasz

2017-07-04

Będzińska policja zatrzymała mężczyznę, który wybił szybę w autobusie. Pijany wandal rzucił w kierunku pojazdu pustą butelką, bo kierowca nie wpuścił go do autobusu. O jego losie zadecyduje teraz sąd.

fot. KPP w Będzinie

Według ustaleń policji 40-letni mieszkaniec Będzina wraz z dwoma kolegami czekał na przyjazd autobusu przy ulicy Wolności. Kierowca, po zaobserwowaniu, że mężczyźni są kompletnie pijani, odmówił im wejścia do pojazdu. Sytuacja ta tak zdenerwowała sprawcę, że próbował on zaatakować autobus rzucając pustą butelką po piwie, w wyniku czego stłukł boczną szybę autokaru.

Niestety nawet szybka ucieczka z miejsca zdarzenia nie uchroniła mężczyzny przed wymiarem sprawiedliwości. Funkcjonariusze szybko odnaleźli i schwytali sprawcę. Badanie alkomatem wykazało, że w chwili zdarzenia miał on ponad 3 promile alkoholu we krwi.

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Będzinie, będzinianin usłyszał zarzut zniszczenia mienia w warunkach tzw. recydywy. Zatrzymany przyznał się do winy i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress