Dzielnicowa odmieniła życie bezdomnego

2017-07-06

Aby odmienić kogoś życie czasem potrzeba na prawdę niewiele, doskonale wie od tym sierż. szt. Aneta Trojanowska, sosnowiecka dzielnicowa, która pomogła stanąć „na własne nogi ” bezdomnemu mężczyźnie.

Początek tej historii nie jest przyjemny, mieszkańcy Zagórza skarżyli się na uciążliwości związane zaczepiających ich w rejonie jednego sklepów bezdomnym. Często nietrzeźwy i niesympatyczny mężczyzna wzbudzał lęk, do czasu aż zainteresowała się nim dzielnicowa.

Mieszkańcy sosnowieckiej dzielnicy Zagórze wielokrotnie skarżyli się na bezdomnego mężczyznę, który w rejonie jednego ze sklepów zaczepiał przechodniów. Brudny, zaniedbany, często nietrzeźwy i niesympatyczny mężczyzna wzbudzał lęk. Do czasu, aż dzielnicowa wzięła sprawy w swoje ręce.

Policjantka postanowiła spotkać się z bezdomnym mężczyznom. Po kilku nieudanych próbach, ostatecznie dzięki informacjom przekazanym przez mieszkańców, pewnego dnia wreszcie go napotkała. Po dłuższej rozmowie, która nie skończyła na jednym spotkaniu, mężczyzna przestał pojawiać się przed sklepem. Dzielnicowa zmotywowała go bowiem do całkowitej zmiany trybu życia. Wsparła go w uzyskaniu pomocy społecznej, tak finansowej, jak i polegającej na skierowaniu i natychmiastowym umieszczeniu go w odległej placówce na leczeniu odwykowym. 

- informuje KMP w Sosnowcu.

Sierż. sztab. Aneta Trojanowska pomogła mu również uzyskać stałe zatrudnienie po zakończeniu leczenia.

Cały czas dbała o to, by mężczyzna nie stracił wiary w to, że jest w stanie zmienić swój los. Sama zawiozła go do ośrodka odwykowego, tak, by w tym najtrudniejszym momencie, nie zrezygnował z raz obranej, niełatwej drogi.

- przekazuje komenda.

Dzielnicowa ma nadzieję, że mężczyzna, któremu pomogła już nigdy nie zwątpi w swoje siły i podkreśla, że to właśnie takie sprawy i sytuacje sprawiają, że pomimo napotykania w codziennej służbie różnego rodzaju trudności, czerpie ona wielką satysfakcję z wykonywania tego zawodu.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress