Finał Lata w Teatrze Zagłębia

2017-07-05

Wielkimi krokami zbliża się finał Lata w Teatrze w Teatrze Zagłębia. Już w najbliższą weekend uczestnicy LWT zaprezentują spektakl, nad którym pracowali przez ostatnie dwa tygodnie.

Fot: Teatr Zagłębia w Sosnowcu

Zanim zasiądziemy wygodnie w teatralnych fotelach i obejrzymy efekt pracy młodych aktorów będziemy mogli wziąć udział w ciekawej akcji promocyjnej przedstawienia, którą będzie zabawa Mannequin Challenge.

Mannequin Challenge to akcja, w której grupa osób zastyga w naturalnych pozycjach (np. jedząc, rozmawiając przez telefon) a jedna osoba nagrywa tę scenę. Im więcej osób, tym ciekawsze i efektywniejsze nagranie. W ramach Lata w teatrze uczestnicy chcą pobić rekord Manneqiun Challenge – dlatego zapraszają wszystkich na sosnowiecką Patelnię w czwartek o 14:30.

- informuje Ewa Koralewska z Teatru Zagłębia w Sosnowcu.

To jednak nie wszystko co przygotowano w ramach sobotniej akcji. Poza Mannequin Challenge wszystkie osoby, które pojawią się na sosnowieckiej Patelni będą mogli wziąć udział w malowaniu emocji na folii streczowej oraz obejrzeć pokazy tańca.

Akcja będzie promowała warsztaty oraz spektakl realizowany w ramach programu Lato w teatrze w Teatrze Zagłębia. Podczas dwutygodniowych warsztatów, których ideą jest twórcza zabawa teatrem, uczestnicy samodzielnie tworzą przedstawienie: tekst, scenografię i kostiumy, multimedia. Na starcie znają tylko temat – w tym roku naszym hasłem jest „koniec” – cała reszta zależy od nich.

- dodaje Ewa Koralewska.

Spektakl przygotowany przez uczestników LWT będzie można zobaczyć 8 i 9 lipca o 17:00 na scenie Teatru Zagłębia. Bezpłatne wejściówki można rezerwować w Biurze Obsługi Widzów: tel. 32 266 11 27 / bow@teatrzaglebia.pl

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress